Budget and LogosthesubstituteguideFeb 11, 20161 min readIn this interactive and fun lesson, students in Secondary 1 will: - Know how to calculate area surface, measurements, and money - Understand relationships between price and product - Map out a budget spending to produce their company logo Click on the image below to access the full lesson plan
Comments